رییس کل دادگستری آذربایجان‌غربی: نقش وکلا در کنترل ورودی پرونده های غیرضروری به دستگاه قضا بسیار مهم است
رییس کل دادگستری آذربایجان‌غربی: نقش وکلا در کنترل ورودی پرونده های غیرضروری به دستگاه قضا بسیار مهم است
عدلنامه: رییس کل دادگستری آذربایجان‌غربی با اشاره به اینکه وکلا در کنترل ورودی پرونده‌ها به دادگستری و پیشگیری از گسترش اختلافات نقش مهمی دارند، گفت: انتظار ما این است که وکیل با نگاه مسوولانه در ارجاع پرونده ها به نهادهای داوری و صلح و سازش در راستای کنترل ورود پرونده های غیرضروری به محاکم نقش آفرینی کنند.

به گزارش عدلنامه، ناصر عتباتی روز سه‌شنبه در نشست مشترک شورای معاونان دادگستری آذربایجان غربی و هیأت مدیره کانون وکلای استان با اشاره به اهمیت نهاد وکالت به عنوان یکی از بال‌های فرشته عدالت اظهار کرد: این نشست‌های مشترک در راستای هماهنگی و همراهی این ۲ مجموعه در راستای اجرای عدالت بسیار موثر است.

وی اضافه کرد: وکلا از مقوله صلح و سازش استقبال و به عنوان وکلای مصلح در تبیین فرهنگ سازش در جامعه تلاش کنند.

رییس کل دادگستری آذربایجان غربی ادامه داد: نهاد وکالت در امر پیشگیری از دعاوی و اختلاف نقش پر رنگی را می‌تواند با آگاهی بخشی و فرهنگ سازی مسائل حقوقی در جامعه از طریق تعامل و همکاری با دستگاه قضایی و استفاده از ظرفیت های موجود همچون فضای مجازی داشته باشد.

عتباتی با تاکید بر حذف کاغذ و توسعه دادرسی الکترونیک اظهار کرد: سالانه مقدار بسیار زیادی کاغذ در فرایند دادرسی مصرف می‌شود که از این رو برای پیشگیری از مصرف این حجم از کاغذ که حاصل قطع درختان است، باید به سمت و سوی حذف کاغذ و آرشیو الکترونیکی و دادرسی سبز رفت.

در این جلسه در راستای تعامل بیشتر کانون وکلا و دادگستری آذربایجان غربی بحث و تبادل نظر شد./ایرنا