تدابیر ویژه دیوان عالی کشور برای کاهش پرونده‌های خانواده
تدابیر ویژه دیوان عالی کشور برای کاهش پرونده‌های خانواده
عدلنامه: رئیس دیوان عالی کشور بر اتخاذ تدابیر ویژه برای کاهش پرونده‌های خانواده و جذب قضات توانمند در دیوان عالی کشور تأکید کرد.

حجت‌الاسلام محمدجعفر منتظری؛ رئیس دیوان عالی کشور در جلسه شورای معاونین بر اتخاذ تدابیر ویژه برای کاهش پرونده‌های خانواده و جذب قضات توانمند در دیوان عالی کشور تأکید کرد.

رئیس دیوان عالی کشور تصریح کرد: کثرت کار و افزایش وارده در دادگاه‌های تجدیدنظر از جمله مسائلی است که موجب می‌شود آراء در این محاکم از اتقان کافی برخوردار نباشد و باید در این زمینه چاره‌اندیشی شود.

منتظری همچنین با اشاره به حضور حماسی آحاد مردم در مراسم تشییع پیکیر شهید خدمت آیت‌الله رئیسی و همراهانش اظهار کرد: حقیقتاً مردم عزیز ما با حضور حماسی خود در صحنه و دفاع از ارزش‌های نظام و انقلاب و کسانی که صادقانه خدمت می‎‌کنند، سنگ تمام گذاشتند.

وی ادامه داد: این حضور حماسی در مراسم تشییع پیکر رئیس جمهور شهید، در تاریخ پرافتخار انقلاب ثبت و ضبط خواهد شد، إن‌شاءالله خداوند متعال این مردم غیور را برای نظام اسلامی و نظام را برای مردم عزیز نگاه دارد.

رئیس دیوان عالی کشور با بیان اینکه این حادثه با همه تلخی‌هایش، برکاتی برای نظام خواهد داشت، گفت: نظام جمهوری اسلامی ایران هزینه‌های سنگینی برای سربلندی اسلام و تداوم انقلاب داده است و حوادثی همچون جنگ تحمیلی و هشت سال دفاع مقدس، حادثه هفت تیر و هشتم شهریور ماه و ترورهای شخصیت‌ها فرصتی شدند برای اینکه انقلاب گام‌های مؤثرتری بردارد و در هر کدام از این حوادث قدرت و توانمندی از نظام را به دنیا نشان بدهد./تسنیم