ادعای یک کانال تلگرامی؛  با پرداخت ۲۰ میلیون تومان وکیل شوید!
ادعای یک کانال تلگرامی؛  با پرداخت ۲۰ میلیون تومان وکیل شوید!
عدلنامه: سال گذشته، تمامی سؤالات آزمون وکالت مرکز وکلا با پاسخ‌هایی که روی سوالات با هایلایت سبز رنگ مشخص شده بود، حوالی چهار ساعت پیش از برگزاری آزمون در این کانال تلگرامی منتشر شد. اما آنچه عجیب است، ادامۀ فعالیت این کانال تلگرامی است که از همان روز تاکنون فعال و به‌دنبال اعتمادسازی در میان نوجوانان و جوانان است. این کانال تلگرامی مدعی شده که می‌تواند سوالات تمامی آزمون‌های سراسری را ۴ الی ۱۲ ساعت پیش از برگزاری آزمون در اختیار داوطلبان قرار دهد.

حوالی ساعت ۱۱:۳۰ روز ۱۸ اسفند پارسال سوالات آزمون فوق‌العادۀ وکالت مرکز وکلا در یک کانال تلگرامی منتشر شد. در ابتدا کانال فوق عکس چند سوال این آزمون از روی دفترچه را منتشر کرد؛ سپس با گذاشتن آدرس یک کانال دیگر مدعی شد که تمامی سؤالات آزمون در کانال جدید منتشر می‌شود که منتشر هم شد.

تمامی سؤالات آزمون وکالت با پاسخ‌هایی که روی سوالات با هایلایت سبز رنگ مشخص شده بود، حوالی چهار ساعت پیش از برگزاری آزمون در این کانال تلگرامی منتشر شد. اما آنچه عجیب است، ادامۀ فعالیت این کانال تلگرامی است که از همان روز تاکنون فعال و به‌دنبال اعتمادسازی در میان نوجوانان و جوانان است.

این کانال تلگرامی مدعی شده که می‌تواند سوالات تمامی آزمون‌های سراسری را ۴ الی ۱۲ ساعت پیش از برگزاری آزمون در اختیار داوطلبان قرار دهد.

در یکی از پیام‌های این کانال تلگرامی عنوان شده که هزینۀ تمامی آزمون‌های استخدامی مبلغ ۳۱۵ دلار، کنکور انسانی و ریاضی مبلغ ۷۸۰ دلار و هزینۀ کنکور تجربی ۸۵۰ دلار است.

این مبالغ توسط رمزارز باید پرداخت شود و اصلا مهم نیست به‌نام چه کسی پرداخت شود، خود شرکت‌کننده یا هرکس دیگری.

انتظار می‌رود قوه قضائیه و دیگر نهادهای ذی‌ربط با جدیت به موضوع ورود کرده و با تعیین تکلیف آن دست سودجویان و سوءاستفاده گران را کوتاه کنند./ فارس