انتخابات اسکودا فردا ۱۸ بهمن برگزار خواهد شد 
انتخابات اسکودا فردا ۱۸ بهمن برگزار خواهد شد 
عدلنامه: انتخابات اتحادیه سراسری کانون‌های وکلای دادگستری ایران روز چهارشنبه ۱۸ بهمن ۱۴۰۲ به میزبانی کانون وکلای دادگستری مرکز در تهران برگزار می‌شود.

به گزارش عدلنامه، در پی حواشی رخ داده در همایش کیش ناشی از اعلام دستور شعبه اول دادگاه عالی انتظامی قضات مبنی بر ممنوعیت شرکت برخی از نامزدها در انتخابات، انتخابات هیأت رئیسه تجدید و قرار شد در تاریخ ۱۸ بهمن ۱۴۰۲ برگزار شود.

انتخابات یازدهمین دوره هیات رئیسه اسکودا که قرار بود ۲۴ آبان در جزیره کیش و به میزبانی کانون وکلای دادگستری هرمزگان برگزار شود، دچار حاشیه شد و بنا بر مکاتبه دادستان کل کشور با رئیس دادگاه عالی انتظامی قضات و پیرو نامه رئیس حفاظت و اطلاعات قوه قضاییه شعبه یک این دادگاه با صدور یک دادنامه با حضور برخی از نامزدها در انتخابات اسکودا مخالفت شد.

بر اساس دادنامه صادر شده با حضور جلیل مالکی، سید مهدی حجتی، سوده حامد توسلی، عبدالله سمامی در انتخابات اسکودا مخالفت صورت گرفت. علت این مخالفت عضویت افراد یاد شده در هیأت مدیره دوره سی و یکم هیأت مدیره کانون وکلای مرکز بوده است.

هرچند انتخابات چهارشنبه ۱۸ بهمن حواشی متعددی را در این روزها تجربه می‌کند و اخلاق انتخاباتی از سوی برخی نامزدها و طرفدرانشان رعایت نمی‌شود، لیکن یکی از نکات بدون سابقه در انتخابات ادوار اسکودا حضور ۴۰ نامزد برای تصدی پنج کرسی اتحادیه است.

در انتخاباتی که قرار است یک روز دیگر برگزار شود ۱۰ نفر نامزد سمت ریاست، ۱۳ نفر نامزد نائب رئیسی(دو کرسی) و ۱۷ نفر نامزد سمت بازرسی(دو کرسی) شده‌اند.