رییس کل دادگستری گیلان: احیای حقوق عامه و حفظ بیت المال از وظایف اصلی دستگاه قضایی است
رییس کل دادگستری گیلان: احیای حقوق عامه و حفظ بیت المال از وظایف اصلی دستگاه قضایی است
عدلنامه: نشست بررسی مشکلات پسماند استان و ارایه راه کارهای مناسب به ریاست حجت الاسلام والمسلمین حمزه خلیلی رییس کل دادگستری گیلان برگزار شد.

به گزارش عدلنامه، نشست بررسی مشکلات پسماند استان و ارائه راهکار های مناسب، به ریاست حجت الاسلام و المسلمین حمزه خلیلی، رئیس کل دادگستری استان گیلان و با حضور نمایندگانی از سازمان های مردم نهاد برگزار شد.

 حجت الاسلام و المسلمین حمزه خلیلی، رئیس کل دادگستری استان گیلان با بیان اهمیت و نقش گروه های مردم نهاد در ارایه خدمات انسان دوستانه و همچنین شناساندن نقایص عملکردی و ضعف های مدیریتی به مسئولان نظارتی اظهار داشت: این گروه ها مشکلات و معضلات محیط زیستی و دغدغه های مردمی را به دولت ها منعکس کرده تا در رفع و حل مشکلات شتاب بیشتری بگیرند.

وی احیای حقوق عامه و حفظ بیت المال را از وظایف اصلی دستگاه قضایی برشمرد و تصریح کرد: مسئولان قضایی باید وظایف هر سازمان را به مدیران آن متذکر شده و در صورتی که حقی از مردم پایمال شود و یا قصور مدیریتی واقع شود، ترک فعل ها را دنبال کرده تا مسئولان مربوطه پاسخگوی عدم عملکرد صحیح خود باشند.

رئیس شورای قضایی استان با اشاره به اینکه منشاء ایجاد پرونده های قضایی که ناشی از برخی سوء مدیریت ها است باید خشکانده شود گفت: برای مسئولان متخلف در حوزه پسماند سراوان و همچنین پسماند برخی شهرستان های استان، پرونده قضایی تشکیل شده و در محاکم استان در حال رسیدگی است.

 وی اهمیت تحقیق و پژوهش در حوزه مشکلات استان و بررسی راهکارهای علمی و کارشناسانه برون رفت از آن را لازم و ضروری دانست و افزود: دستگاه قضایی از فعالیت علمی و تحقیقات محلی گروه های مردم نهاد حمایت کرده و انتظار دارد تا هر ماهه نتایج و گزارش تحلیل های خود را به این دستگاه ارائه کنند.

رئیس کل دادگستری استان در پایان از متولیان و مسئولان در حوزه پسماند خواست تا اقدامات موثری در راستای حل مشکلات مردم انجام داده و اظهار داشت: کارگروهی متشکل از سمن ها با نظارت دادگستری استان طی مدت سه ماه، نظرات کارشناسان و متخصصین مربوطه را جمع بندی کرده و به دستگاه قضایی ارسال نمایند تا اقدامات لازم در این خصوص صورت گیرد. /روابط عمومی دادگستری گیلان